fbpx
motivace

Zákon přitažlivosti, aneb jak se do lesa volá….

Dalo by se to pojmenovat různě:

  • Zákon rezonance
  • Jsi tím, jak myslíš
  • Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá
  • Vrána k vráně sedá

Ono na každém šprochu pravdy trochu. Tak se tedy pojďme podívat, jak je to s oním zákonem přitažlivosti. Dámy a pánové, ať se nám to líbí, nebo ne, je to tak! Tento zákon opravdu platí. Zkus si udělat takové malé zhodnocení svého života. Nad čím jsi v určitých obdobích přemýšlel/a, jaké byly tvé strachy, obavy, či radosti? A jací lidé se v té době kolem tebe pohybovali? Pokud stále pochybuješ, koukni se znovu na můj příběh.

Ještě nestačilo?

Povím ti krásný příklad ze svého života. Když jsme hledali domeček, byli jsme na spoustě prohlídek. Jeden z domků hlídal obrovský bílý kavkazák. Majitel ho v průběhu prohlídky zavřel do kotce. Tito psi jsou opravdu ostří hlídači. Dali jsme se do řeči a došlo na psa, pán se nám svěřil, že byli několikrát vykradeni, i dříve na bytě. A proto ten trhací štěkací pes.

To není zrovna to, co člověk potřebuje slyšet, když si hledá bydlení, že? Jenže s námi ten dům i pozemek tak silně rezonovali, že jsme ještě na prohlídce řekli: ANO. Jak myslíš, že se situace vyvíjela dál? Nijak, prostě jsme se nastěhovali a za pět let nás nikdo nevykradl, pozemek pod našima rukama vzkvétá a vše domě šlape a hraje symfonie radosti za to, jak se o něj staráme. Jak je to možné?

Tak za prvé – nejsme nijak extra movití. Nemáme televizi, DVD, BlueRay, obrovské reprosoustavy, co ti ustřelí hlavu, když to přeženeš. Žijeme skromně a spíše se zbavujeme přebytků, než že bychom syslili. Troufám si říci, že pro zloděje nejsme zrovna lukrativní kořistí.
Za druhé – ani jednou, co jsme tady, jsme nepomysleli na zloděje. Manžel je, pravda, spíše pragmatik. Což je u mužů naprosto v pořádku. Ale já jsem stále důvěřivá naivka. Věřím v dobro a slušnost. Takže i když jsme mi asi dvakrát stalo, že jsem zapomněla klíče v brance, nikdo neměl potřebu jít k nám prozkoumávat zásuvky. Klíče byly tam, kde jsem je nechala.

Nic není náhoda. Vše je o tvém vnitřím rozpoložení. Zbav se zbytečných obav, strachů a jiných nešvarů. Uleví se ti a tvůj život se začne obratem měnit.

Že to není jednoduché? Určitě se mi to snadno řekne, že? Já to mám přece všechno vymakané. Žiji v ideálním světě bez překážek. Mám to snazší a bla bla bla….. NE! Nemám. Za vším stojí obrovský kus dřiny a především horoucí chuť. Chuť po změně. Chuť to mít tak, a ne onak. NE! Nemám to vymakané. Pochybuji o sobě. Někdy si nevím rady. Někdy prosím o rady jiné terapeuty/diagnostiky/přátele. A někdy jsem úplně na dně. Někdy mám chuť se na všechno s prominutím vy… (no však ty víš co). Ale, je důležité znát svůj hnací motor. Je dobré vědět proč to dělám. Je dobré si to stále připomínat. Ideálně svůj cíl mít stále na očích.

Úkol pro tebe:
Co je tvým hnacím motorem? Po čem z celého srdce prahneš? Popusť uzdu své fantazii a neboj se i těch nejšílenějších nápadů. Jsi v bezpečí své vlastní hlavy, svého vlastního notesu, či počítače. Tady tě nikdo nebude za nic kritizovat. Co je TO ONO? Napiš si vše, co tě napadne. Nemusíš jen psát. Vytvoř si jantru, či vision board. Na větší papír nakresli, nalep, či dopiš cokoli, po čem toužíš a vylep si ji na místě, které je ti příjemné. Které máš běžně na očích.
Prociťování:
Až bude vše na papíře, v klidu si své poznámky pročti. Jak se při tom cítíš? Čím tě naplňují. Kde v těle se ti tyto pocity projevují?

Jsem masérka, terapeutka, kreativní všeumělka, inspirátorka a motivátorka do života. Všichni jsme se narodili proto, abychom si zde plnili své sny. A toho poselství formou motivace, inspirace a dotyku předávám dál. Svou cestu popisuji zde.->

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *