fbpx
motivace,  Nezařazené

Tak jak je to s těmi VisionBoardy?

        Konec roku je tady. Všem se nám plní emailové schránky PFky nejrůznějších znění a vzhledů a s nimi čím dál častěji přibývají i články na téma plánování si Nového roku, předsevzetí a Vision Boardů.

 

       Jak to s těmi Vision Boardy vlastně je? Mají tedy smysl, nebo nemají? Co do nich patří? Chápu, že v tom můžete mít pěkný guláš. Povím Vám tedy, jak se na celý konec roku a plánování si toho následujícího koukám já.

VISION BOARD je taková Vaše osobní nástěnka, do které si libovolnou formou zaznámenáte to, co chcet prožít, získat (nebo ztratit), jakékoli Vaše plány. Je to ryze osobní záležitost a nikdo Vám nemůže diktovat, jaké parametry má přesně mít. Někdo rád kreslí, někdo lepí koláže, jiný vystřihuje hesla a někdo to kombinuje dohromady. Pointa je v tom mít ho co nejvíce na očích – v pracovně, v ložnici u postele, v diáři….

       A stejně, jako je tisíc různých lidí, je i tisíc různých postojů na Vision Boardy. Tak třeba Stáňa Stiborová krásně shrnuje proč jí Vision Boardy fungují a jak je používá ona ve svém článku Tajemství, proč mé vision boardy fungují.

       Oproti tomu Tereza Kramerová ve videu na své Facebook stránce povídá o druhé stránce vision boardů.

       Sama za sebe mohu říci, že souhlasím s oběma, s každou v něčem. Tereza má pravdu v tom, že se pak příliš upínáme na konkrétní přání, představu a ochuzujeme se o to, co nám život nabízí. A s tím souvisí i případné zklamání, pokud to pak nedopadne dle našich představ. Co se v těle děje, když si něco naplánujeme a začneme se těšit? Do chodu se dá náš žlučník, a to ne v malém. Jenže ten cíl nebude naplněn za týden, nebo to často není plán na příští měsíc. Někdy si musíme počkat do prázdnin, někdy na až jednou…. Vyčerpáváme své vlastní zrdoje. Proto ani já nejsem zastáncem dlouhodbého plánovaní, resp. upínání se na něj.

       Podnikatelé by namítli a naprosto chápu proč – rozvaha, reklamy, akce, všechno je o správném plánovaní a načasování. Je to sféra, která, pokud má fungovat dobře, musí mít nějaký plán. Ale i ten plán může mít různé formy a i v něm se najde místo pro operativní přizpůsobování se situaci. Hlavně nestrnout a nelpět.

       Co je dobré si uvědomit je to, jak jste na tom Vy? Někdo se umí nechat unášet proudem, ale druhý hned  vedle potřebuje mít každou minutu přesně nalajnovanout. Je to dobře? Nebo špatně?

 
 

"Dělejte jen to, co sami ucítíte, že je právě pro Vás vhodné."

              Pokud ucítíte, že Vás láká kterákoli z uvedených variant, bežte do toho, bez ohledu co říkají ostatní, nebo co je zrovna IN. Nejdůležitější pro Vás jste Vy a jak se v tom cítíte.

       Já osobně nemám ráda dlouhodobé plánování. Často nezvládám dodržet to, co jsem si předsevzala, protože se nechám unést proudem a ten mne někdy vyplaví do míst, která by mě dříve nikdy nenapadla. A pak taky – co si budeme nalhávat – ta mrňata umí s plány nás dospěláků často pěkně zamávat.

       Na druhou stranu ale i já potřebuji trochu dispiplíny a plán, abych se posunula tam, kam zrovna chci. I to byl důvod, proč vznikl MĚSÍČNÍ MOTIVAČNÍK. Je v něm totiž od každého trochu – vision board, plánování, prostor pro kreativitu i sebereflexe. Pokud Vás tahle měsíční varianta láká, stáhněte si ho ZDARMA a pak už jen stačí každý měsíc vyplňovat podle aktuálních pocitů a nápadů.

       A co se samotného Nového roku týče, bilancuji ten uplynulý a představují si ten následující v sobě. Sama pro sebe, někde hluboko uvnitř, tam se odehrává soukromá konverace, ze které nakonec spontánně „vypadne“ pár hesel, která jsou pro můj Nový rok zásadní. Celé se to odehrává v rovině emocí, proto je těžké je nějak popsat, nebo pojmenovat do jakéhokoli plánovače. Když se ale ohlédnu poslední dva roky zpět, opravdu každý rok nesl takovou energii, jakou jsem si v sobě nastavila.

       Tak jaký bude rok 2019? Za mně akční! A co Vy?

Jsem masérka, terapeutka, kreativní všeumělka, inspirátorka a motivátorka do života. Všichni jsme se narodili proto, abychom si zde plnili své sny. A toho poselství formou motivace, inspirace a dotyku předávám dál. Svou cestu popisuji zde.->