fbpx
Nezařazené

Jaro, očistec a nové začátky

Ano, teprve pomalu vystrkuje růžky, ale jaro už je tu!

Doba, kdy se vše probouzí k životu, doba opouštění starého, aby bylo místo pro to nové. To se týká nejen majetku, ale i těla a mysli.

Začněme tedy popořádku. Tedy u nepořádku. Tedy toho u každého doma. Pro mě se dvěma malými dětmi je snaha udržovat doma čisto často marná. Pokud to máte podobně, mohl by vás zaujmout některý z e-booků Heleny Procházkové, které se právě tomuto tématu věnují. 

Já osobně doporučuji každé jaro udělat důkladnou částku šatníku. Věci, co jsem na sobě neměla rok, čekají, až do nich zhubnu apod, to všechno jde pryč! Klíčů, podle kterých oblečení protřídit, ale i efektivně ulozit, je víc. Doporučuji e-kurz Heleny Procházkové, ve kterém se těmto tématům věnuje velice důkladně.

Chcete-li na to jít opravdu „z gruntu“ , můžete využít služeb módní poradkyně Natálie Bernard. Natálka provadí mimo jiné i čistku šatníku u kohokoli doma. Celý výčet služeb, i rozhovor s touto jedinečnou ženou je ke shlédnutí v Motivárně.

Máme vytřízeno, co dál? Jsou tací  který nepotřebné věci vyhodí do kontejneru a tím pro ně vše skončilo. Nebudu vás tady zatěžovat ekologickými údaji o míře znečištění naší planety a o plýtvání. Obrázek si udělejte každý sám.

U nás doma to funguje takto: první vlna – snažím se darovat/směnit s kamarádkami. Budete velice překvapeni, kolik lidí právě tohle shání. Druhá vlna – ok, nikomu se nehodí, jde se třídit. Pěkné věci balím a odnáším do jedné z prodejen Moment Charity Shops. Ty horší, co by ale ještě mohly sloužit na pole, nebo „na lítačku“ odnáším do kontejneru na oblečení. A to zničené buď jako hadry do dílny, anebo pokud to není ani savý materiál, pak teprve popelnice.

 

Fajn, je co nosit. Bylo by dobré se do toho po zimě nějak nasoukat. Jaro vybízí k očistným kúrám. Na internetu naleznete mnoho a mnoho doporučení a návodů jak na to. Sama za sebe mohu říci – dělejte to podle sebe a toho, jak to cítíte. Rozhodně nemá cenu tlačit na pilu jen proto, že je jaro, tak se hodí detox, že? Takhle jsem se předloni čistila pomocí espomské soli, grepu a olivového oleje. Bez přípravy, prostě teď je rovnodennost, úplněk a víkend a kdo ví, co ještě, musím si udělat kúru. Prozvracela jsem noc a stále ještě nemůžu cítit olivový olej.

Co je ale tutovka, kterou se nedá nic zkazit, je jarní strava. Vše pučí, veškerá energie rostlin se teď přesouvá do listů. Zajděte si na medvědí česnek, dejte klíčit řeřichu, natrhejte si mladou kopřivu do čaje či salátu (spařenou). Vůbec vše zelené má teď zelenou. Jste- li zastáncem „zelených potravin“, tedy potravinových doplňku, teď je ideální doba na mladý ječmen.

Choďte na procházky, dýchejte zhluboka svěží jarní vzduch. Pomůže to vyhnat zimní chmury z hlavy a přísun kyslíku pomůže regenerovat játra. Ty to totiž teď potřebují ze všeho nejvíc. Jak s dechem pracovat uvádí Vendula Martinková ve svém článku Ovládněte svůj dech a pozorujte, jak se začne měnit váš život. A procházky? Po zimě? Tady snad není potřeba uvádět důvody….

 

Není zdravé tělo bez zdravé mysli. Obojí je velice úzce spojeno. Odbornicí a průvodkyní po krajině mysli je Tereza Kramerová. Ráda používám její vizualizační techniky, jsou jednoduché, rychlé a pro mou rychlou beraní hlavu je to to pravé ořechové. Pár tipů uvádí ve svém videu Energické opečovávání dětí.

Zaveďte do svého každednního života rituály. Čistící, děkovací, uzavírací…. Nemusíte na zem malovat pentagramy, shánět černé svíčky, ani kohouty. I těch pět minut kávy a nohou na stole v klidu může být rituál (maminky ví, o čem mluvím, tedy píši). Vytvořte si svůj vlastní. Ne podle cizího návodu, podle sebe. Je to přeci váš rituál. Třeba večerní sprcha, která vše smyje? Vědomé uvolňování se před spaním a procházením a rekapitulací celého dne? Poděkovat za celý den, nebo za nové probuzení? A co takhle  se inspirovat Terapií dobrým ránem podle Marka Ščotky?

 

A protože jaro vyloženě přeje novým začátkům, teď je ta nejlepší doba pro veškerá předsevzetí. Co takhle si konečně definovat cíl? Proč? Protože za každým splněným snem leží cesta. A za tou cestou první krok před. Tak jaký bude Tvůj první krok?

Jsem masérka, terapeutka, kreativní všeumělka, inspirátorka a motivátorka do života. Všichni jsme se narodili proto, abychom si zde plnili své sny. A toho poselství formou motivace, inspirace a dotyku předávám dál. Svou cestu popisuji zde.->

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *